2 czerwca 2022 O Coworkingu
Czy dajesz swojemu mózgowi to, czego potrzebuje?

Jeśli zauważasz u siebie regularne spadki energii, zmęczenie i ogólny brak koncentracji, może to oznaczać, że nie dajesz swojemu mózgowi tego, czego potrzebuje, aby się skoncentrować i skupić w ciągu dnia pracy.

W jednej chwili możesz siedzieć na krześle w biurze i czuć się dobrze, a potem bum! Pojawia się spadek energii i nie możesz myśleć jasno.

Na szczęście są sposoby, aby to obejść, a wszystko sprowadza się do skupienia się na zdrowiu i dobrym samopoczuciu.

Wypróbuj poniższe wskazówki i sprawdź, jak bardzo będziesz skoncentrowany:

 • Codzienne spożywanie zróżnicowanej diety, z dużą ilością świeżych owoców i warzyw. Jeśli to tylko możliwe, najlepiej wybierać produkty ekologiczne, ponieważ są one czystsze (bez pestycydów i dodatków) i zawierają więcej składników odżywczych.
 • Ostrożnie wybieraj węglowodany i unikaj słodyczy. Są to rodzaje węglowodanów, które powodują popołudniowy spadek energii , z którego bardzo trudno jest się podnieść.
 • Codziennie rano jedz śniadanie, aby skupić uwagę mózgu i dać organizmowi paliwo na cały poranek, aż do obiadu.
 • Nigdy nie opuszczaj żadnego posiłku. Jeśli to zrobisz, Twojemu mózgowi zabraknie paliwa niezbędnego do myślenia, podejmowania decyzji i kreatywności, które są wymagane w pracy, a Twoje ciało prawdopodobnie również poczuje się ospałe.
 • Na śniadanie wybieraj produkty pełnoziarniste, ponieważ zawierają one witaminy, takie jak witamina B6, tiamina i folian, które są idealne dla funkcjonowania mózgu i koncentracji.
 • Zadbaj o spożycie kwasów tłuszczowych omega 3 w ciągu tygodnia, jedząc oliwę z oliwek, olej lniany, olej arachidowy, olej rzepakowy i niektóre rodzaje ryb, takie jak makrela, łosoś, sardynki czy tuńczyk.
 • Unikaj picia zbyt dużej ilości kawy, a zamiast niej pij wodę. Dobrze jest wypić poranną kawę dla poprawy koncentracji, ale istnieją zdrowsze alternatywy, które możesz rozważyć!
 • Ćwicz regularnie i jak najczęściej przebywaj na świeżym powietrzu. Jeśli możesz poprosić o pomoc przyjaciela, to nawet lepiej, bo zyskasz też zastrzyk energii w towarzystwie!
 • Dbaj o odpowiednią ilość snu, aby uniknąć niedoboru snu i szkodliwych skutków bezsenności
 • Rób regularne przerwy w pracy i zawsze jedz lunch z dala od biurka. Jeśli na zewnątrz nie ma pięknej pogody, możesz przespacerować się po salach konferencyjnych lub stołówce. Przestrzeń do odpoczynku można łatwo stworzyć, używając biurowych ścianek działowych!
 • Bądź tak aktywny, jak to tylko możliwe w ciągu dnia. Pracownicy biurowi są narażeni na szkodliwe skutki siedzącego trybu życia, ale pomocne mogą okazać się takie rozwiązania, jak stojące stoły, które zapewnią Ci nieco więcej ruchu w ciągu dnia. Można także spróbować chodzić do pracy pieszo, wstawać i spacerować w czasie przerw w pracy itp.
 • Unikaj stresu w jak największym stopniu. O wiele lepiej jest o czymś porozmawiać i rozwiązać problem, niż zamknąć go w sobie i pozwolić, by wywołał u Ciebie stres. Stres powoduje zakłócenia w wielu częściach mózgu i ciała, dlatego tak ważne jest, abyś w jak największym stopniu go ograniczył, stosując przydatne techniki radzenia sobie ze stresem.

Po wypróbowaniu tych wskazówek Twój mózg powinien poczuć się znacznie lepiej, a Ty powinieneś być w stanie skoncentrować się i z łatwością brać udział w dyskusjach przy owalnym stole w sali konferencyjnej.

Aby poznać bardziej zaawansowane techniki uwalniania niewykorzystanego potencjału mózgu, a jednocześnie poprawić kondycję swojego organizmu, zapoznaj się z poniższym filmem.

Oczywiście, nie musisz od razu przechodzić do poważnych ćwiczeń i zmiany stylu życia, ale małe, zdrowe i trwałe zmiany w stylu życia przyniosą korzyści nie tylko Twojemu mózgowi, ale także całemu ciału.

Przynajmniej przyjrzyj się swojemu stylowi życia, wyeliminuj to, co złe, i zwiększ ilość tego, co dobre - więcej ruchu, jedz więcej witamin i nigdy nie opuszczaj żadnego posiłku!

Zobacz również
O Coworkingu

Zdecydowanie zbyt wiele osób zakłada, że zarządzanie i przywództwo to łatwe role. Myślą, że wystarczy usiąść za biurkiem i mówić ludziom, co mają robić. Jest to dość sprawiedliwe...

Każdy pracodawca ma obowiązek zapewnić swoim pracownikom bezpieczeństwo w czasie pracy. Oznacza to zapewnienie, że biuro jest wolne od zagrożeń i stworzenie harmonijnego środowiska dla osób...

Sukces firmy jest najważniejszy dla jej przetrwania, ale czym dokładnie jest sukces? To taka indywidualna kwestia. Z jednej strony, możesz myśleć, że sukces biznesowy oznacza, że osiągasz...