30 marca 2016 Artykuły biurowe
ABC kopert

Jeśli powiemy o kopertach to wydaje się, że to rzecz, która nie jest szczególnie skomplikowana. Kawałek kartki, która będzie odpowiednio sklejona. Dotyczy to właściwie wszystkich kopert, z którymi będziemy się codziennie spotykać.

Jednak tak naprawdę koperta to mocno zróżnicowany produkt, który może przyjmować różną formę i wpływa na niego kilka różnych czynników:

 • Czas zużycia opakowania kopert – ma to znaczenie, ponieważ termin przydatności kleju będzie ważny
 • Estetyka korespondencji
 • Rozmiary oraz forma adresowania
 • Sposób adresowania – czy będzie to forma odręczna, nadruk czy etykietowanie. Czasami połączenie adresu z okienkiem w kopercie
 • Materiał z jakiego koperta będzie wykonywana.
 • Rozmiary kopert C6 – 1/4 kartki A4 (162×114 mm) DL – 1/3 kartki A4 (220×110 mm) C5 – 1/2 kartki A4 (229×162 mm) C4 – kartka A4 (229×324 mm) B4 – kartka C4 (250×353 mm) E4 – (280×400 mm) Są oczywiście również inne koperty, które mają już inne, niestandardowe rozmiary i będą one przygotowane pod kątem specjalnego zastosowania.
 • różne rodzaje kopert Rodzaje kopert 
  • Bąbelkowe. Folia babelkowa, która będzie się znajdować w środku takiej koperty jest formą zabezpieczenia dla zawartości, która może być delikatna i narażona na zniszczenie. Takie koperty są lekkie, dlatego nie będą podnosić ceny przesyłki jakoś znacząco.
  • Kurierskie. Mają specjalną folię z tylną stroną samoklejącą. Służą one do naklejania na wysyłanych paczkach. W ten sposób będzie można wygodnie umieścić tam również listy przewozowy i tym samym nie będzie problemu z oznaczeniem takiej przesyłki.
  • Bezpieczne. Materiał, zamknięcie oraz nadruki i odrywane odcinki przewozowe to rozwiązanie, które będzie gwarantować poufność i bezpieczeństwo. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu będzie można zabezpieczyć sobie ważne elementy. Mamy tam również rozwiązania, które sprawią, że otwarcie będzie widoczne i dlatego nie będzie trzeba się obawiać, że ktoś będzie w nie ingerował.
  • Usztywniane. Specjalne koperty, które będą zabezpieczać dokumenty, ponieważ mają tylną stronę z kartonu, która sprawi, że żadne dokumenty nie będą się tam mogły zgnieść.
Zobacz również
Artykuły biurowe

Najbardziej popularnym rozwiązaniem są obecnie skoroszyty, które wykonuje się z tworzyw sztucznych. Przednia okładka będzie najczęściej przeźroczysta, tylna zaś nieprzeźroczysta. Mogą one...

Jeśli zainteresujemy się teczkami, które są przeznaczone do archiwizacji i przechowywania dokumentów to zobaczymy jak mocno ten rynek jest obecnie rozwinięty i jak wiele ma nam do zaoferowania...

Pewnie wiele osób zastanawia się nad tym jak wybrać narzędzie do pisania. Nie da się jednak tak naprawdę jednoznacznie wskazać na taki produkt, który będzie najlepszy. Trzeba samodzielnie...