14 września 2022 O Coworkingu
Czy minimalistyczne biuro to bezpieczniejsze biuro?

Każdy pracodawca ma obowiązek zapewnić swoim pracownikom bezpieczeństwo w czasie pracy. Oznacza to zapewnienie, że biuro jest wolne od zagrożeń i stworzenie harmonijnego środowiska dla osób siedzących przy biurkach.

Istnieje wiele sposobów, aby to osiągnąć, w tym zapewnienie, że oceny ryzyka są wykonywane regularnie, a wszelkie ustalenia są podejmowane. Czy jednak kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, że być może wszystko sprowadza się do projektu Twojego biura? Czy w takim razie minimalistyczne biuro może być bezpieczniejsze?

Istnieje silny argument, że tak. W końcu w przestrzeni jest znacznie mniej, a to oznacza znacznie mniej do przewrócenia się, wpadnięcia na siebie lub spowodowania jakiegokolwiek innego problemu. Kiedy masz zbyt wiele mebli biurowych w przestrzeni, łatwo jest stworzyć bardziej półniebezpieczne środowisko. Jest to również o wiele bardziej stresujące i zagracone. Jednak cała idea minimalizmu polega na tym, że skalujesz z powrotem na biurka i krzesła biurowe i masz tylko to, czego potrzebujesz w przestrzeni.

Oczywiście, ciągnące się przewody są nie-nie w każdym biurze z punktu widzenia zdrowia i bezpieczeństwa, ale nie ma nic z tego w minimalistycznym biurze w każdym razie. Jest to elegancki i opływowy wygląd, a także o wiele bardziej prawdopodobne, że w środku znajduje się technologia bezprzewodowa. Może nawet zawierać BYOD, co oznacza "przynieś swoje własne urządzenie". Zasadniczo, gdy w przestrzeni jest mniej, jest ona bezpieczniejsza z tego punktu widzenia.

Czy minimalizm jest dla każdego? Prawdopodobnie nie. Niektórzy ludzie nie rozumieją tej koncepcji tak dobrze i w związku z tym mają kilka z góry przyjętych pomysłów na jej temat. Jednak myśląc o tym z otwartym umysłem, może się okazać, że jest to znacznie lepszy projekt dla Twojej przestrzeni, niż mógłbyś najpierw założyć.

Oczywiście, jeśli myślisz o zmianie projektu biura, zdrowie i bezpieczeństwo musi być na pierwszym miejscu. Z bardziej skalowane z powrotem wygląd i mniej bałaganu i odpadów, minimalistyczne biura zrobić dopasować rachunek. Wyglądają one również część, ponieważ są nowoczesne i eleganckie. Pamiętaj, aby porozmawiać z pracownikami przed zmianą projektu na coś w tym stylu, ponieważ może to być dość dostosowanie! Jednak, gdy pracownicy są zadowoleni z biura, w którym pracują, będą szczęśliwsi i znacznie bardziej wydajni w wyniku. Czy nie jest to, co wszystkie firmy chcą?

Tak więc, jeśli myślisz o przejściu na nowy projekt i nie jesteś pewien, od czego zacząć, może minimalistyczne wibracje mogą być dla Ciebie?

Zobacz również
O Coworkingu

Zdecydowanie zbyt wiele osób zakłada, że zarządzanie i przywództwo to łatwe role. Myślą, że wystarczy usiąść za biurkiem i mówić ludziom, co mają robić. Jest to dość sprawiedliwe...

Sukces firmy jest najważniejszy dla jej przetrwania, ale czym dokładnie jest sukces? To taka indywidualna kwestia. Z jednej strony, możesz myśleć, że sukces biznesowy oznacza, że osiągasz...

Komunikacja pisemna, taka jak listy, e-maile, raporty itp. to pole minowe dla firmy. Z jednej strony, są one bardzo powszechnie używane. Jeśli pomyślisz o liczbie e-maili wysyłanych zarówno...