11 kwietnia 2022 O Coworkingu
Jak połączyć ludzi w dużej przestrzeni biurowej

Niezależnie od tego, czy masz duże biuro na planie otwartym, czy kilka oddzielnych biur, które są używane zamiennie, ważne jest, aby pracownicy postrzegali się jako jeden duży zespół. Bez pracy zespołowej i współpracy, firmie będzie bardzo trudno wymyślać nowe pomysły i rozwiązania, a kreatywność z pewnością będzie na dalszym planie!

Jeśli Twoja przestrzeń jest duża, a Ty regularnie uciekasz się do indywidualnych spotkań zespołu przy stołach w sali konferencyjnej, jak możesz zapewnić, że wszyscy połączą siły i uznają sukces firmy za jedyny cel? Pamiętaj, że morale ma kluczowe znaczenie, jeśli chcesz zapewnić wzrost wydajności, a praca zespołowa to świetny sposób na jej zwiększenie.

Zebranie dużych grup ludzi może być trudne, ale nie jest to niemożliwe. Co powiesz na stworzenie wizji "jeden za wszystkich, wszyscy za jednego" poprzez regularne organizowanie weekendów integracyjnych? A może zachęcisz do współpracy i pracy zespołowej, wykorzystując modułowe siedzenia do przerw, które można przenosić, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba?

Konkursy to także sposób na podniesienie morale i wzmocnienie poczucia przynależności do zespołu w organizacji, a także zachęcenie wszystkich do spotykania się podczas przerw, np. w dużej centralnej stołówce lub w ogrodzie w miesiącach letnich.

Zachęcanie do budowania atmosfery towarzyskiej w miejscu pracy z pewnością przyniesie firmie duże korzyści i sprawi, że współpraca nie będzie się odbywać przy stole i krzesłach w sali konferencyjnej, lecz w całej przestrzeni.

Czy masz jakieś pomysły na to, jak zbliżyć do siebie duże grupy ludzi?

Zobacz również
O Coworkingu

Zdecydowanie zbyt wiele osób zakłada, że zarządzanie i przywództwo to łatwe role. Myślą, że wystarczy usiąść za biurkiem i mówić ludziom, co mają robić. Jest to dość sprawiedliwe...

Każdy pracodawca ma obowiązek zapewnić swoim pracownikom bezpieczeństwo w czasie pracy. Oznacza to zapewnienie, że biuro jest wolne od zagrożeń i stworzenie harmonijnego środowiska dla osób...

Sukces firmy jest najważniejszy dla jej przetrwania, ale czym dokładnie jest sukces? To taka indywidualna kwestia. Z jednej strony, możesz myśleć, że sukces biznesowy oznacza, że osiągasz...