16 sierpnia 2022 O Coworkingu
Nie wiesz jak pozbyć się plotek z biura?

Plotki biurowe mogą w teorii wydawać się lekkie i bardzo możliwe, że we wszystkich biurach występują w pewnym stopniu, ale czy kiedykolwiek przestałeś myśleć o tym, jak bardzo mogą być szkodliwe?

Plotki biurowe oznaczają, że o kimś się mówi, a przynajmniej o czymś. To może łatwo doprowadzić do powstania kliki, co sprawi, że ludzie poczują się wyobcowani, a w rezultacie morale szybko spadnie. Niskie morale w znacznym stopniu przyczynia się do niskiej wydajności, co ma drastyczny wpływ na zyski.

Tak więc, choć na pierwszy rzut oka plotki mogą wydawać się niczym, to jednak zagłębiając się nieco bardziej można zrozumieć, jak bardzo negatywne mogą być.

Plotka jest z pewnością jedną z największych barier w komunikacji, ponieważ nigdy nie można być pewnym, jak dokładna jest ta plotka, a to powoduje spadek zaufania. Ale, jak można się go pozbyć?

Sprawdź ten film, aby uzyskać kilka szybkich wskazówek na ten temat.

Problem polega na tym, że ludzie, domyślnie, prawdopodobnie zawsze będą plotkować do pewnego stopnia. Jeśli jednak chcesz, aby Twoje współczesne biuro było pogodnym i szczęśliwym miejscem pracy, powinieneś spróbować poniższych sugestii.

  • Wprowadzić zasadę zakazu plotkowania - Posiadanie polityki zerowej tolerancji dla plotek od samego początku jest dobrym pomysłem. Stwarza to precedens i sprawia, że każdy zastanowi się dwa razy, zanim zacznie plotkować w stołówce lub przy biurku.
  • Zgłaszaj wszelkie zas łyszane plotki - Jako pracownik możesz nie chcieć być tym, który "opowiada historie", jednak jeśli usłyszysz plotkę, ważne jest, abyś powiedział o tym swojemu przełożonemu, aby mógł zastanowić się, jak ją stłumić.
  • Bezpośrednia rozmowa z plotkarzami - Do każdegoplotkarza, a nie jest to trudne do ustalenia, należy podejść i zapytać, co mówi i dlaczego. W ten sposób prawdopodobnie zastanowią się dwa razy, zanim znów zaczną plotkować.
  • Regularnie wspominaj, że plotki są negatywne - Podczas spotkań zespołu przy stołach w sali konferencyjnej regularnie wspominaj o tym, że plotki są negatywne i niszczą morale. Regularne wspominanie o tym sprawi, że ludzie będą o tym pamiętać.
  • Reaguj na plotki - Plotki mogą czasem dotyczyć także potencjalnych zdarzeń w biurze, które nie zostały jeszcze potwierdzone. Jeśli usłyszysz plotki na temat tego, co dzieje się w biurze, porozmawiaj o tym ze swoim zespołem i zakończ to, mówiąc prawdę.

Plotki biurowe mogą z łatwością uczynić Twoją przestrzeń roboczą dość nieszczęśliwym miejscem, zwłaszcza jeśli to Ty jesteś osobą, o której się plotkuje. Polityka zerowej tolerancji wobec plotek sprawia, że wszyscy mówią o właściwych rzeczach i nie obgadują nikogo za plecami.

Zobacz również
O Coworkingu

Zdecydowanie zbyt wiele osób zakłada, że zarządzanie i przywództwo to łatwe role. Myślą, że wystarczy usiąść za biurkiem i mówić ludziom, co mają robić. Jest to dość sprawiedliwe...

Każdy pracodawca ma obowiązek zapewnić swoim pracownikom bezpieczeństwo w czasie pracy. Oznacza to zapewnienie, że biuro jest wolne od zagrożeń i stworzenie harmonijnego środowiska dla osób...

Sukces firmy jest najważniejszy dla jej przetrwania, ale czym dokładnie jest sukces? To taka indywidualna kwestia. Z jednej strony, możesz myśleć, że sukces biznesowy oznacza, że osiągasz...