18 marca 2016 Segregatory
Okładki segregatorów

Bez wątpienia muszą być zarówno twarde, jak i sztywne. To właśnie z tego powodu na ogół wytwarza się je z grubego, a jednocześnie naprawdę mocnego kartonu. Dodatkowo pokrywa się go tworzywem PCV lub polipropylenowym.

Warstwa ta zapewnia dodatkową ochronę przed powstawaniem zabrudzeń. Segregatory czyści się dzięki temu o wiele łatwiej. Wersja standardowa to okleina obustronna. Wersja dużo bardziej ekonomiczna to wewnętrzna wyklejka wykonana z kartonu, który czasem jest zalaminowany. Ogromną zaletą wymienionych dwóch typów segregatorów jest możliwość zastosowania wymiennych etykietek, które służą do opisywania zawartości. W tych, które zaprezentowano zostaną poniżej również można to zrobić, ale dopiero po zastosowaniu kieszeni samoprzylepnych.

W sprzedaży znajdują się również segregatory mają kartonowe okładki lakierowane bądź laminowane. Na uwagę bez wątpienia zasługują segregatory z okładkami, które w całości zostały zrobione z tworzyw sztucznych. Takie rozwiązanie sprawia, że możliwe jest uzyskanie efektu przezroczystości lub matowej półprzezroczystości. Obecnie hitem jest łączenie ze sobą tworzyw sztucznych ze wstawkami, które zostały zrobione na przykład z włókien drewnianych.

segregator z kartonu Oczywiście bardzo często można znaleźć w sklepach segregatory kartonowe, których okładki nie zostały oklejone tworzywem sztucznym. Z całą pewnością takie rozwiązania przypadną do gustu zwolennikom rozwiązań ekologicznych. W tym przypadku wyróżnia się segregatory marmurkowe, które zostały pokryte kartonem ekologicznym. To właśnie fakturze kartonu zawdzięczają one swoją nazwę. Kolorowy grzbiet sprawia, że możliwe jest zastosowanie kodu kolorystycznego do dokumentów różnego typu.

Dla zwolenników rozwiązań ekologicznych, którzy równocześnie cenią sobie szeroką paletę barw, poleca się segregatory, które w całości zostały pokryte barwnym kartonem wyróżniającym się ciekawą powierzchnią. W przypadku celów typowo archiwizacyjnych idealnie sprawdzają się ekonomiczne segregatory kartonowe. Wprawdzie nie są one kolorowe, a ich wykończenie nie zachwyca elegancją, ale są rozwiązaniem funkcjonalnym, a jednocześnie bardzo oszczędnym. Segregatory kartonowe opisywane są najczęściej na specjalnych etykietach, które zostały doklejone podczas produkcji. Kiedy trzeba zmienić opis, a jednocześnie zachować dobry wygląd segregatora, niezbędne okazuje się być naklejenie nowej etykiety. Największą popularnością cieszą się obecnie segregatory dźwigniowe, które dostępne są w szerokiej palecie barw. Kupić można te miedziane, piaskowe, a nawet pastelowe. W tym wypadku naprawdę jest w czym wybierać.

Zobacz również
Segregatory

Mechanizmy dźwigniowe Często spotyka się w lepszych segregatorach specjalne mechanizmy na ringach, których celem jest dociskanie zmagazynowanych kartek papieru. Dociskacze znajdują się...

Segregatory to jedne z najmniej docenianych materiałów biurowych, a szkoda bo ich przydatność i praktyczność jest olbrzymia. Segregatory są bardzo przydatne do segregowania dokumentów i ich...