18 grudnia 2016 O Coworkingu
Coworking, czyli wspólne wynajmowanie większej powierzchni biurowej

Wygląda na to, że obecnie coworking staje się niezwykle popularny. Budzi on coraz większe zainteresowanie, szczególnie u osób z wolnymi zawodami, które prowadzą niewielkie firmy albo też są świeżo upieczonymi rodzicami.

Co dokładnie znaczy taki charakter pracy?

Coworking

Przede wszystkim należy mówić o licznych zaletach jakie z taką pracą będą się wiązać. Wykonywać można dzięki temu tą swoją pracę nieco bardziej efektywnie. Jeśli pracujemy w biurze wynajętym to będzie można uzyskać tam dobre warunki do pracy, które w domu mogą być dla nas tylko jak marzenia. Warto poczuć się w takim biurze jak w zwykłej pracy, ponieważ to będzie budować dyscyplinę i łatwiej będzie potem poszczególne zadania wykonywać.

Praca w takiej formie to również szansa na budowanie kontaktów zawodowych. Jeśli chcemy mieć biuro wynajęte w części biura dużego tak zwane open space to mamy szanse na to, że będzie także współpraca z innymi. Mogą się tam każdego dnia pojawiać inne osoby, a więc budowanie zawodowych kontaktów stanie się dla nas zdecydowanie łatwiejsze. Jest to zaś kluczowa sprawa, by te biznesowe kontakty stale rozwijać.

Oszczędność

W tej formie pracy uda się także nieco zaoszczędzić. Stałe biuro to jednak dość duże koszty, a tutaj już za około 500 złotych mamy abonament na miesiąc, natomiast, dalej można wybrać pracę za kilkadziesiąt złotych dziennie, albo tez za kilkanaście złotych na godzinę, jeśli nie chcemy dłuższych pakietów. W tym oczywiście dostaniemy kompleksową obsługę i pełny dostęp do sprzętu, który na terenie biura się znajduje.

Trzeba zaznaczyć, że to opcja idealna, gdy szuka się alternatywy dla pracy w domu. Takie biura także się zmieniają i rozwijają. Dopasowane są coraz bardziej do konkretnych najemców. Coraz łatwiej będzie nam znaleźć takie biura, gdzie ta oferta jest mocno zróżnicowana. Poza podstawowymi możliwościami pojawia się szansa na dodatkowe usługi, pośród nich zaś na opiekę nad dziećmi. To akurat taka opcja, która będzie ważna dla osób aktywnych zawodowo i na pewno świetnie się to sprawdzi.

Komfortowa praca

W ten sposób jednocześnie ma się kontakt z dzieckiem jak i tez wykonuje się zawodowe obowiązki. Dla dzieci tworzy się także specjalne miejsce, gdzie będzie pełna opieka i oferta zajęć. Rodzice już nie tracą czasu na dojazdy, nie muszą się rozpraszać. Szczególnie dla kobiet może to być świetna idea, ponieważ dzięki temu szybciej wrócą na rynek pracy po okresie urlopu macierzyńskiego.

Warto pamiętać, że organizacja pracy w domu jest trudna a coworking daje taką formę uporządkowania, ponieważ możemy skupić się już wyłącznie na zawodowych obowiązkach.

Zobacz również
O Coworkingu

Zdecydowanie zbyt wiele osób zakłada, że zarządzanie i przywództwo to łatwe role. Myślą, że wystarczy usiąść za biurkiem i mówić ludziom, co mają robić. Jest to dość sprawiedliwe...

Każdy pracodawca ma obowiązek zapewnić swoim pracownikom bezpieczeństwo w czasie pracy. Oznacza to zapewnienie, że biuro jest wolne od zagrożeń i stworzenie harmonijnego środowiska dla osób...

Sukces firmy jest najważniejszy dla jej przetrwania, ale czym dokładnie jest sukces? To taka indywidualna kwestia. Z jednej strony, możesz myśleć, że sukces biznesowy oznacza, że osiągasz...