31 maja 2022 O Coworkingu
Czy sztuczna inteligencja naprawdę zabierze nam pracę?

Jeśli słuchać Elona Muska, to już niedługo roboty będą w stanie robić prawie wszystko to, co człowiek. Ale czy rzeczywiście tak jest i czy Twoja praca może zostać skradziona przez skomplikowaną bryłę metalu?

Wygląda na to, że każdego roku na naszej drodze pojawia się stały rozwój technologii, a wraz z rozwojem VR i AR można by wybaczyć, że się martwisz. Prawda? To nie jest takie proste i suche.

Obejrzyj ten film, aby poznać rzeczywistość w tym temacie.

Jak widać, jeszcze nie czas na panikę! Istnieją pewne zawody, których roboty po prostu nie mogą wykonywać. Nie wiemy, czy w przyszłości to się zmieni, ale na razie są zawody, które mogą odetchnąć z ulgą, np:

- terapeuci
- Lekarze
- pielęgniarki
- opiekunowie
- Pracownicy obsługi klienta
- Stanowiska twórcze, takie jak pisarstwo lub dziennikarstwo
- Stanowiska informatyczne

Są to rodzaje pracy, w których liczy się ludzka osobowość i podejmowanie złożonych decyzji. Robot nie może wykonywać tego typu zadań - czy wyobrażasz sobie, że w szpitalnym łóżku opiekuje się Tobą robot?

Z drugiej strony, na stanowiskach, które opierają się na produkcji, nawet w restauracjach typu fast food, odnotowano wzrost wykorzystania sztucznej inteligencji, a z biegiem czasu liczba ta będzie się prawdopodobnie zwiększać.

Co sądzisz o przyszłości AI i miejsc pracy?

Zobacz również
O Coworkingu

Zdecydowanie zbyt wiele osób zakłada, że zarządzanie i przywództwo to łatwe role. Myślą, że wystarczy usiąść za biurkiem i mówić ludziom, co mają robić. Jest to dość sprawiedliwe...

Każdy pracodawca ma obowiązek zapewnić swoim pracownikom bezpieczeństwo w czasie pracy. Oznacza to zapewnienie, że biuro jest wolne od zagrożeń i stworzenie harmonijnego środowiska dla osób...

Sukces firmy jest najważniejszy dla jej przetrwania, ale czym dokładnie jest sukces? To taka indywidualna kwestia. Z jednej strony, możesz myśleć, że sukces biznesowy oznacza, że osiągasz...