1 kwietnia 2016 Artykuły biurowe
Kilka słów o skoroszytach

Najbardziej popularnym rozwiązaniem są obecnie skoroszyty, które wykonuje się z tworzyw sztucznych. Przednia okładka będzie najczęściej przeźroczysta, tylna zaś nieprzeźroczysta. Mogą one mieścić nawet 200 stron A4 z otworami w standardowym rozstawie.

Przedziurkowane arkusze nadają się do zakładania wewnątrz okładek na specjalnie wykonane wąsy. Materiał Skoroszyty mogą być wykonywane z kartonu lub też tworzywa sztucznego takiego jak PCV. Możliwości wyboru są różne i firmy starają się tutaj co jakiś czas przygotowywać jakieś nowe rozwiązanie dla siebie. Karton nie będzie zapewniał przeźroczystości, dlatego jeśli chcemy zobaczyć co jest w środku trzeba do skoroszytu zajrzeć i nie wszystkim takie rozwiązanie będzie właśnie z tego powodu odpowiadać. Ewentualnie opcją interesująca mogą być tak zwane połówkowe skoroszyty, gdzie można zobaczyć w połowie kartkę i wtedy można ocenić jakie dokumenty się tam znajdują.

Obecnie producenci mają do zaoferowania wiele różnych propozycji i tak naprawdę również te przeźroczyste skoroszyty są mocno zmieniane i co rusz pojawiają się nowe opcje, tak by każdy mógł spośród nich coś dla siebie wybrać. Mechanizmy spinające Klasycznie jak wiadomo stosowane są specjalne wąsy skoroszytowe, które są od bardzo dawna dobrze znane. Poza nimi jednak można znaleźć także inne rozwiązania, pośród których będą między innymi zagięte wąsy, które stworzą coś na zasadzie ringów, podobnie jak w segregatorach. Dzięki temu wpięte arkusze będzie można przekładać a dostęp do nich stanie się łatwiejszy. To sprawi, że także kopiowanie będzie prostsze.

zapięcia w skoroszytach Stosuje się niekiedy nowoczesne zapięcia sprężynowe, które pozwalają na wpięcie większej ilości dokumentów. W takim przypadku jednak zawsze będzie trzeba dziurkować dokumenty albo stosować koszulki. Jeśli chcemy wpiąć arkusze bez dodatkowych zabiegów trzeba będzie wykorzystać inne możliwe rozwiązania. Skoroszyty z klipsem zaciskowym Na grzbiecie okładki mamy przygotowany specjalny klips, który po nasunięciu będzie spinał arkusze w skoroszycie.

Takie rozwiązania pozwalają na wpięcie około 30 stron. Jeśli chcemy więcej to będzie trzeba się zdecydować na ofertę firmy Durable, która ma specjalny skoroszyt zaciskowy, w którym można umieścić nawet 60 kartek. Czasami także wprowadza do sprzedaży skoroszyty, które mają specjalne przekładki. Skoroszyty z listwą zaciskową Tutaj będzie podobna zasada działania jak w przypadku klipsów zaciskowych ale mocniejsze trzymanie będzie uzyskiwane przez zastosowanie takiej listwy, która będzie trzymać dokumenty na całej wysokości.

Zobacz również
Artykuły biurowe

Jeśli powiemy o kopertach to wydaje się, że to rzecz, która nie jest szczególnie skomplikowana. Kawałek kartki, która będzie odpowiednio sklejona. Dotyczy to właściwie wszystkich kopert, z...

Jeśli zainteresujemy się teczkami, które są przeznaczone do archiwizacji i przechowywania dokumentów to zobaczymy jak mocno ten rynek jest obecnie rozwinięty i jak wiele ma nam do zaoferowania...

Pewnie wiele osób zastanawia się nad tym jak wybrać narzędzie do pisania. Nie da się jednak tak naprawdę jednoznacznie wskazać na taki produkt, który będzie najlepszy. Trzeba samodzielnie...